↑ Return to Úvod

Rustikální nábytek

Poctivý masivní nábytek z dob našich babiček. Rustikální nábytek nepatří jen do chalup ale může být i pěkný doplněk v domě.

V naší dílně vám vyrobíme moc pěkný kousek nábytku a ošetříme ho voskem na dřevo značky PNZ, v různých odstínech.

Na naši práci se můžete podívat ve fotogalerii

Rustikální nábytek vyhledávají ti, kteří mají rádi historii, luxus a styl a dokáží ocenit kvalitní práci s materiálem. Selský, venkovský, chalupářský nebo rustikální nábytek rovná se kvalitní a stylový nábytek z masivu.

Je pozoruhodné, jak v natolik hektické době plné rychlého vývoje a moderních trendů, čím dál častěji zařizujeme naše domy a restaurace v rustikálním stylu. Namísto moderních budov kolem sebe vídáme nové sruby, chalupy, dřevěnice a roubenky. Svět se jedním dechem vyvíjí směrem dopředu, my ale často děláme krok zpět a vracíme se k věcem již vyzkoušeným a ověřeným.

Ačkoli pojmy rustikální a selský nábytek v praxi splývají, někteří designéři a truhláři označují jako „rustikální“ oblejší, jemnější a opracovanější variantu selského nábytku. Ozdobné vyřezávané ornamenty mu dodávají romantický vzhled a navozují atmosféru a kouzlo dřívějších dob. S rustikálním nábytkem se můžeme nejčastěji setkat na chalupách, ve stylových horských penzionech a restauracích, kterým propůjčuje neopakovatelnou útulnou atmosféru. Dnešní uživatelé rustikálního nábytku dávají většinou přednost přirozené barvě dřeva.7

 

Ukázky realizace naleznete v sekci fotogalerie.